Riversyde Motors Men’s Open


Standings

Pos   Team GP W T L GF:GA +/- Pts
1 Man Chest Hair United 24 21 1 2 232:69 163 64
2 Pronto 24 18 0 6 167:103 64 54
3 Real Badrid 24 15 2 7 157:107 50 47
4 FC Banterlona 24 15 1 8 159:99 60 46
5 Wolves 24 11 1 12 143:140 3 34
6 Harambe FC 24 10 1 13 118:159 -31 31
7 Sporting Kamloops 24 7 1 16 103:165 -62 22
8 Sabers 24 5 1 18 86:169 -83 16
9 Saints 24 2 0 22 62:226 -164 6





# Date Time Home - Away Score
1 Thu Oct 27 8:00 pm FC Banterlona – Man Chest Hair United 3 - 7
2 Fri Oct 28 6:30 pm Pronto – Saints 10 - 2
3 Fri Oct 28 7:30 pm Real Badrid – Wolves 4 - 15
4 Fri Oct 28 8:30 pm Harambe FC – Sporting Kamloops 10 - 2
Sun Oct 30 8:30 pm Man Chest Hair United – Sabers 13 - 3
5 Thu Nov 3 8:00 pm Saints – Harambe FC 3 - 9
6 Thu Nov 3 9:00 pm Man Chest Hair United – Pronto 8 - 5
7 Fri Nov 4 7:30 pm Real Badrid – FC Banterlona 3 - 9
8 Fri Nov 4 9:30 pm Sabers – Wolves 2 - 4
Sun Nov 6 8:30 pm Sporting Kamloops – Saints 6 - 0
9 Thu Nov 10 7:00 pm Man Chest Hair United – Saints 15 - 0
10 Fri Nov 11 6:30 pm Sporting Kamloops – Wolves 3 - 5
11 Fri Nov 11 7:30 pm FC Banterlona – Sabers 18 - 5
12 Fri Nov 11 9:30 pm Pronto – Real Badrid 4 - 3
Sun Nov 13 8:30 pm Harambe FC – Real Badrid 10 - 8
13 Thu Nov 17 7:00 pm Pronto – Sabers 6 - 3
14 Fri Nov 18 6:30 pm Sporting Kamloops – FC Banterlona 4 - 15
15 Fri Nov 18 7:30 pm Real Badrid – Saints 13 - 4
16 Fri Nov 18 9:30 pm Man Chest Hair United – Harambe FC 14 - 1
Sun Nov 20 8:30 pm FC Banterlona – Wolves 9 - 7
17 Thu Nov 24 7:00 pm Pronto – Sporting Kamloops 7 - 4
18 Thu Nov 24 9:00 pm Sabers – Saints 8 - 1
20 Fri Nov 25 8:30 pm Man Chest Hair United – Real Badrid 7 - 7
19 Fri Nov 25 9:30 pm Harambe FC – Wolves 3 - 6
Sun Nov 27 8:30 pm Pronto – FC Banterlona 8 - 9
21 Thu Dec 1 8:00 pm Real Badrid – Harambe FC 2 - 1
22 Thu Dec 1 9:00 pm Wolves – FC Banterlona 5 - 14
23 Fri Dec 2 7:30 pm Sabers – Man Chest Hair United 1 - 13
24 Fri Dec 2 9:30 pm Saints – Sporting Kamloops 1 - 7
Sun Dec 4 8:30 pm Harambe FC – Pronto 1 - 7
27 Thu Dec 8 9:00 pm Pronto – Wolves 6 - 5
26 Fri Dec 9 6:30 pm Harambe FC – FC Banterlona 7 - 13
28 Fri Dec 9 8:30 pm Sporting Kamloops – Man Chest Hair United 4 - 12
25 Fri Dec 9 9:30 pm Sabers – Real Badrid 1 - 11
Sun Dec 11 8:30 pm Saints – FC Banterlona 4 - 9
29 Thu Dec 15 7:00 pm Sporting Kamloops – Real Badrid 1 - 7
30 Fri Dec 16 6:30 pm Sabers – Harambe FC 0 - 6
31 Fri Dec 16 7:30 pm Saints – Wolves 1 - 11
32 Fri Dec 16 8:30 pm Pronto – FC Banterlona 3 - 0
34 Thu Dec 22 8:00 pm Pronto – Harambe FC 6 - 3
33 Thu Dec 22 9:00 pm FC Banterlona – Saints 0 - 3
35 Fri Dec 23 7:30 pm Wolves – Man Chest Hair United 2 - 13
36 Fri Dec 23 8:30 pm Sporting Kamloops – Sabers 11 - 2
39 Thu Jan 5 7:00 pm FC Banterlona – Man Chest Hair United 0 - 3
37 Thu Jan 5 8:00 pm Saints – Pronto 2 - 10
38 Thu Jan 5 9:00 pm Sporting Kamloops – Harambe FC 5 - 3
40 Fri Jan 6 8:30 pm Real Badrid – Wolves 4 - 2
Sun Jan 8 8:30 pm Sabers – Real Badrid 4 - 8
41 Thu Jan 12 8:00 pm Sabers – Wolves 8 - 4
42 Fri Jan 13 6:30 pm Man Chest Hair United – Pronto 3 - 5
43 Fri Jan 13 8:30 pm Harambe FC – Saints 10 - 3
44 Fri Jan 13 9:30 pm Real Badrid – FC Banterlona 3 - 8
Sun Jan 15 8:30 pm Sabers – Sporting Kamloops 2 - 9
45 Thu Jan 19 9:00 pm Man Chest Hair United – Saints 12 - 0
46 Fri Jan 20 7:30 pm Wolves – Sporting Kamloops 4 - 2
47 Fri Jan 20 8:30 pm Pronto – Real Badrid 6 - 7
48 Fri Jan 20 9:30 pm Sabers – FC Banterlona 0 - 3
Sun Jan 22 8:30 pm Harambe FC – Wolves 8 - 3
49 Thu Jan 26 7:00 pm Sabers – Pronto 2 - 9
50 Thu Jan 26 8:00 pm Sporting Kamloops – FC Banterlona 7 - 10
51 Thu Jan 26 9:00 pm Real Badrid – Saints 11 - 1
52 Fri Jan 27 9:30 pm Man Chest Hair United – Harambe FC 11 - 2
Sun Jan 29 8:30 pm Wolves – Man Chest Hair United 4 - 11
53 Thu Feb 2 7:00 pm Pronto – Sporting Kamloops 13 - 3
54 Thu Feb 2 8:00 pm Saints – Sabers 4 - 9
55 Fri Feb 3 7:30 pm Harambe FC – Wolves 3 - 11
56 Fri Feb 3 9:30 pm Man Chest Hair United – Real Badrid 5 - 8
Sun Feb 5 7:30 pm FC Banterlona – Harambe FC 13 - 3
57 Thu Feb 9 7:00 pm Harambe FC – Real Badrid 3 - 7
58 Fri Feb 10 6:30 pm FC Banterlona – Wolves 3 - 0
59 Fri Feb 10 8:30 pm Sabers – Man Chest Hair United 6 - 8
60 Fri Feb 10 9:30 pm Sporting Kamloops – Saints 11 - 6
Sun Feb 12 8:30 pm Saints – Pronto 4 - 10
61 Thu Feb 16 8:00 pm Harambe FC – FC Banterlona 3 - 0
62 Thu Feb 16 9:00 pm Man Chest Hair United – Sporting Kamloops 12 - 2
63 Fri Feb 17 6:30 pm Pronto – Wolves 9 - 3
64 Fri Feb 17 8:30 pm Real Badrid – Sabers 7 - 4
Sun Feb 19 8:30 pm Saints – Sabers 6 - 4
65 Thu Feb 23 8:00 pm Real Badrid – Sporting Kamloops 7 - 0
66 Thu Feb 23 9:00 pm Harambe FC – Sabers 3 - 3
67 Fri Feb 24 6:30 pm Saints – Wolves 3 - 6
68 Fri Feb 24 8:30 pm FC Banterlona – Pronto 0 - 3
Sun Feb 26 8:30 pm Real Badrid – Man Chest Hair United 2 - 4
69 Thu Mar 2 7:00 pm Sporting Kamloops – Sabers 2 - 5
70 Thu Mar 2 9:00 pm Pronto – Harambe FC 10 - 2
71 Fri Mar 3 7:30 pm Wolves – Man Chest Hair United 3 - 11
72 Fri Mar 3 9:30 pm Saints – FC Banterlona 3 - 10
Sun Mar 5 8:30 pm Real Badrid – Sporting Kamloops 7 - 3
73 Thu Mar 9 7:00 pm FC Banterlona – Man Chest Hair United 4 - 9
74 Thu Mar 9 8:00 pm Wolves – Real Badrid 5 - 6
75 Thu Mar 9 9:00 pm Sporting Kamloops – Harambe FC 5 - 7
76 Fri Mar 10 7:30 pm Pronto – Sabers 6 - 10
Sun Mar 12 8:30 pm Wolves – Saints 14 - 6
77 Thu Mar 16 7:00 pm Sabers – Wolves 2 - 9
78 Thu Mar 16 9:00 pm Man Chest Hair United – Pronto 14 - 3
79 Fri Mar 17 6:30 pm Real Badrid – FC Banterlona 4 - 4
80 Fri Mar 17 8:30 pm Saints – Harambe FC 5 - 15
Sun Mar 19 8:30 pm Pronto – Sporting Kamloops 12 - 1
82 Thu Mar 23 8:00 pm Wolves – Sporting Kamloops 6 - 6
83 Thu Mar 23 9:00 pm Sabers – FC Banterlona 2 - 5
81 Fri Mar 24 7:30 pm Saints – Man Chest Hair United 0 - 3
84 Fri Mar 24 8:30 pm Pronto – Real Badrid 6 - 5
Sun Mar 26 8:30 pm Harambe FC – Sabers 3 - 0
Mon Mar 27 9:00 pm Harambe FC – Man Chest Hair United 2 - 12
Tue Mar 28 7:00 pm Real Badrid – Saints 13 - 0
Tue Mar 28 8:00 pm FC Banterlona – Sporting Kamloops 0 - 3
Tue Mar 28 9:00 pm Wolves – Pronto 9 - 3
Wed Mar 29 7:00 pm Man Chest Hair United – Sporting Kamloops 12 - 2

PLAYOFF WEEKEND APRIL 1/2

Saturday April 1
Preliminary Game – 12:30pm – (8th)Sabers v (9th)Saints 0 – 3
Quarter Final 1 – 1:20pm – (4th)FC Banterlona v (5th)Wolves 12 – 5
Quarter Final 2 – 3:50pm – (2nd)Pronto v (7th)Sporting 6 – 1
Quarter Final 3 – 7:10pm – (1st)ManChestHair United v Saints 5 – 1
Quarter Final 4 – 8:00pm – (3rd)Real Badrid v (6th)Harambe FC 8 – 2

Sunday April 2
Semi Final 1 – 3:00pm – ManChestHair v FC Banterlona 4 – 4 (ManChestHair wins on PKS)
Semi Final 2 – 3:50pm – Real Badrid v Pronto 1 – 5
Final – 7:10pm – ManChestHair v Pronto 5 – 4

CHAMPIONS – MANCHESTHAIR UNITED