umbro NRI-LOGO mc-lawyers smith-logo
Indoor Soccer

Saturday Tent Sale


- Huge Tent Sale This Saturday
- All Soccer Gear Available
- Savings of up to 60%
- 9:00am – 7:00pm
- Saturday October 20th

Saturday Fall Mini Programs


- U4 9am – 10am 75% FULL
- U5 10am – 11am 95% FULL
- U6 Boys 11am – 12pm 95% FULL
- U6/7 Girls 12pm – 1pm 88% FULL
- U7 Boys 1pm – 2pm, 2pm – 3pm 70% FULL
- Click Here For More Details


Fall Youth Indoor Programs


- U8/9 Saturday Afternoons – FULL
- U10/11 Monday Evenings – FULL
- U12+ Wednesday Evenings – 91% FULL
- Click Here For More Details

Academy Program 2018/19


- Year Round 30+ Game Program
- Lead by Licensed Professionals
- Free Summer Trial Program!!!
- Players born 2011 – 2006
- Click Here For More Details

  

Sunday

October 21

Monday

October 22

Tuesday

October 23

Wednesday

October 24

Thursday

October 18

Friday

October 19

Saturday

October 20

ACADEMY
2006/05 BOYS
10:00am-11:30am
2010 BOYS
11:30am-1:00pm
2009 BOYS
1:00pm-2:30pm
2008 BOYS
2:30pm-4:00pm
2008 GIRLS
4:00pm-5:30pm
2006 GIRLS
5:30pm-7:00pm
U10/11 LEAGUE
Belgium v Croatia
4:00pm-5:00pm
Canada v Italy
5:00pm-6:00pm
GOALKEEPER PROGRAM
6:00pm-7:00pm
LADIES OPEN/REC
Locos v Millennials
7:00pm-8:00pm
Eco v Diggers
8:00pm-9:00pm
Spice v Not Fit
9:00pm-10:00pm
OFFICE HOURS
1:00pm-4:00pm
ACADEMY
2008 GIRLS
4:00pm-5:30pm
2006 GIRLS
5:30pm-7:00pm
LADIES OPEN
Millennials v Metro
7:00pm-8:00pm
OFFICE HOURS
1:00pm-4:00pm
U12+ LEAGUE
Spain v France
5:00pm-6:00pm
Argentina v Uruguay
6:00pm-7:00pm
LADIES OPEN/REC
Earls v Spirit
7:00pm-8:00pm
Conhawks v 4Star
8:00pm-9:00pm
Serenity v Metro
9:00pm-10:00pm
OFFICE HOURS
1:00pm-4:00pm
ACADEMY
2009 BOYS
4:00pm-5:30pm
2006/07 BOYS
5:30pm-7:00pm
MEN’S 30+
Pronto v Rebel
7:00pm-8:00pm
Lager v Mortgage
8:00pm-9:00pm
Mittz v Beerca
9:00pm-10:00pm
OFFICE HOURS
1:00pm-4:00pm
ACADEMY
2010 BOYS
4:00pm-5:30pm
2008 BOYS
5:30pm-7:00pm
MINI PROGRAM
U4 (2015)
9:00am-10:00am
U5 (2014)
10:00am-11:00am
U6 BOYS (2013)
11:00am-12:00pm
U6/7 GIRLS (2013/12)
12:00pm-1:00pm
U7 BOYS (2012)
Group 1
1:00pm-2:00pm
Group 2
2:00pm-3:00pm
U8/9 YOUTH
Switzerland v Chile
3:00pm-4:00pm
Brazil v Denmark
4:00pm-5:00pm
Germany v England
5:00pm-6:00pm
ADULT COED
Norfolk v Sociables
6:00pm-7:00pm
Beers v JTT
7:00pm-8:00pm
Arse v Busters
8:00pm-9:00pm
Urban v Serenity
9:00pm-10:00pm